Ako si vybrať správny CO2 laser do 10 000EUR

Ak ešte len nad kúpou laserovej gravírky uvažujete, široký sortiment a veľké množstvo nových informácii môže byť stresujúce. Preto sme sa vám celý tento proces rozhodli uľahčiť. V tomto článku vám vysvetlíme čo si môžete kúpiť do 10 000EUR, čo s týmito strojmi môžete robiť a aké sú výhody a nevýhody strojov v tejto cenovej kategórii.

CO2 Lasery

Predtým ako sa pustíme do menovania všetkých CO2 laserov, musíme si vysvetliť, čo CO2 lasery sú a na čo sa používajú. CO2 laserové gravírky sú vhodné na gravírovanie, značenie a rezanie organických a nekovových materiálov. Majú široké využitie v reklamnej výrobe, drevárskom, textílnom a obuvníckom priemysle. Ďalej majú široké využitie pri spracovaní plastov a taktiež v eletrotechnickom i strojárskom priemysle. V tejto cenovej kategórii nie su laserové gravírky pre premyselnú alebo veľkosériovú výrobu, pretože v priemysle sa väčšinou používajú väčšie, výkonnejšie stroje a tie patria do vyššej cenovej kategórie. V tabuľke nižšie nájdete presný popis materiálov, ktoré sa dajú rezať alebo gravírovať na CO2 laseroch. 

Materiály, ktoré sa dajú gravírovať CO2 laserovou gravírkou

*značenie možné pomocou náteru THERMARK

**rezanie možné pomocou špeciálneho technického vybavenia len s dostatočne vysokým výkonom

Ak vás táto technológia zaujala, toto je zoznam laserov, ktoré sa dajú u nás kúpiť.

Zoznam CO2 laserov do 5 000EUR

  • FLUX BEAMO 30W
  • FLUX BEAMOX 40W
  • FLUX BEAMOX PRO 50W

Zoznam CO2 laserov 5 000EUR – 10 000EUR

  • EPILOG ZING 16 – 30W
  • EPILOG ZING 16 – 40W
  • LOTUS Blu60
  • LOTUS Blu70
  • LOTUS Blu100
  • GCC Mercury 12W
  • GCC Mercury 25W
Laserové gravírky značky FLUX

Laserové gravírky FLUX

Ako ste už mohli vidieť, lasery FLUX sú to najlacnejšie, čo ponúkame. Tieto laserové systémy sú vhodné práve pre hobby používateľov alebo začiatočníkov. FLUX Europe sídli v Belgicku a preto  majú aj spoľahlivejšiu technickú podporu ako čínske lasery, ktoré sú v rovnakej cenovej kategórii. Ich ovládací software je jednoduchý a je tam možnosť pridať grafiku z populárnych programov ako je Corel Draw alebo Adobe Illustrator. Všetky ich lasery sú taktiež vybavené HD kamerou, 

čiže pri používaní je možnosť vidieť pracovnú plochu a podľa toho presne nastaviť, kde má laser gravírovať. Naviac software je kompatibilný s Windows, MAC OS aj Linuxom.

FLUX BEAMO

Ten je najmenší a najlacnejší model, ale plne vybavený. Pracovná plocha 300 x 210 mm. Hneď po rozbalení sa dá jednoducho nainštalovať a môžte tak na ňom hneď začať pracovať. Má výkon 30W, a preto vie prerezať akryl do hrúbky cca 5 mm

FLUX BEAMBOX

Tento laser je trošku väčší s vyšším výkonom. Má pracovnú plochu 400 x 375 mm a výkon 40W. Môžte ho použiť aj na pokročilejšie gravírovanie a rezanie materiálov. Týmto výkonom, prereže napr. akryl do hrúbky cca 8 mm.

FLUX BEAMBOX PRO

Tento má z trojice najväčšiu pracovnú plochu a najvyšší výkon. Má pracovnú plochu 600 x 375 mm a výkon 50W. Môže sa využiť aj na rezanie a hrubších materiálov a náročnejšie gravírovanie.
Prereže akryl do hrúbky cca 10 mm. 

K dispozícii ku laserom Flux je aj ďalšie príslušenstvo ako rotačný nástavec vďaka ktorému sa dajú gravírovat aj na zaoblené povrchy ako poháre, diódový modul na gravír kovov a filtračná jednotka.

Lasery FLUX v praxi + verdikt

Lasery Flux sú vhodné pre hobby zákazníkov, na výuku pre školy, začiatočníkov a všetkých kreatívcov, ktorí majú obmedzený rozpočet. Zákazníci si ich obľúbili pre veľmi jednoduché ovládanie a nízke náklady na prevádzku.

Laserové gravírky Epilog Zing

Laserové gravírky EPILOG

Epilog Laser corp. je najväčší svetový výrobca maloformátových laserových systémov. Sú na trhu od roku 1988 a všetky ich výrobky sú kompletne navrhnuté a vyrobené v USA. Naša firma je výhradný distribútor pre tieto lasery v SR a ČR už od roku 2007. Odvtedy sme na našom trhu už inštalovali viacej ako 300 laserov tejto značky.

Epilog gravírky majú jednoduché ovládanie. Nie je potrebné sa učiť žiaden nový grafický program ak už ovládate Corel Draw alebo Adobe Illustrator. Ak máte grafiku pripravenú, jednoducho zadáte príkaz “Print” a nastavite parametre ako pri tlačiarňach. Vďaka špičkovým laserovým trubiciam vlastnej konštrukcie, lasery Epilog majú najvyššiu gravírovaciu kvalitu na trhu.

EPILOG ZING 16, 30W a 40W

Epilog Zing 16 sú najmenšie najlacnejšie stroje Epilog. V tejto cenovej kategórii sú dostupné obe verzie, 30W – s nižším výkonom a 40W. U týchto laserov použil výrobca kvalitné ale ekonomickejšie súčiastky, aby tým znížil náklady na výrobu. Namiesto servomotorov použil krokové motory, vypustil autofokus a zjednodušil konštrukciu. Čo ale ostáva je laserová trubica, ktorá má za následok vysokú kvalitu gravírovania. 

Epilog ZING v praxi + verdikt

Lasery Epilog Zing sú vhodné pre začinajúce firmy, pre školy a pre tých čo nemajú príliž veľa práce a nevyťažili by výkonnejší stroj. Zákazníci si ich obľúbili ,pretože za veľmi dobrú cenu získajú laser, ktorý ma najvyššiu gravírovaciu kvalitu na trhu.

Laserové gravírky Lotus

Laserové gravírky LOTUS

Britská značka LOTUS je skvelá na rezanie dreva a akrylu. Napriek tomu že používajú sklenené trubice, majú ich najlepšie na trhu. Používajú väčšinou čínske ale kvalitné súčiastky. Preto dokážu ponúknuť svoje lasery za  podobné ceny, aké majú čínske lasery. Zároveň sú veľmi spoľahlivé a výrobca poskytuje veľmi dobrú technickú podporu.

LOTUS Blu 60, 70 a 100

Lotus má v ponuke niekoľko CO2 modelov v cene do 10 000 Eur:
Blu60 ma pracovnú plochu 600 x 400 mm a výkon 30W
Blu70 má precovnú plochu 700 x 500 mm a výkon 60W
Blu100 má pracovnú plochu 1000 x 600 mm a výkon 80W

U laserov Blu je možný aj upgrade na vyšší výkon.

LOTUS Blu 60, 70 a 100 v praxi + verdikt

Lasery Lotus sú vhodné pre zákazníkov, ktorí potrebujú hlavne rezať. Sklené trubice aj keď sú najlepšie na trhu majú technické obmedzenia, ktoré neumožňujú gravírovanie vysokými rýchlosťami a kvalitou gravíru sa nemôžu rovnať kovovým RF trubiciam.

Kvalita rezania laserov Lotus je však na veľmi vysokej úrovni a  je podobná ako u RF kovových trubíc. Dosiahli to vďaka presnej mechanike a kvalitným pohonom. Preto tieto lasery kupujú zákaznici na rezanie preglejok, akrylu, textilu a iných materiálov. Dá sa nimi gravírovať aj keď pomalšou rýchlosťou. Za cenu činskeho lasera dostane niečo viacej – vyššiu kvalitu a excelentnú technickú podporu.

Laserové gravírky GCC

Laserové gravírky GCC

Taiwanská firma GCC je už na trhu viac než 25 rokov. Ich konštrukcia je jednoduchá, ale spoľahlivá. Používajú kovové trubice americkej značky Synrad, Čo zabezpečuje vysokú spoľahlivosť. Tieto lasery sú vynikajúce pre začiatočníkov, ktorí nemajú príliš veľký nápor práce.

GCC Mercury 12W a 25W

Sú to jedny z najlacnejších laserov s kovovou trubicou na trhu. Sú to univerzálne lasery s vysokou kvalitou gravíru s pomalšou rýchlosťou. Všetky lasery Mercury majú rovnakú gravírovaciu plochu, jediné v čom sa líšia je výkon stroja. V tejto cenovej kategórii sú dostupné 12W a 25W verzie.

GCC Mercury 12W a 25W v praxi + verdikt

Tieto lasery sú veľmi obľúbené medzi zákazníkmi s nižším rozpočtom, ktorým ale kvalita gravíru sklenenej trubice nevyhovuje. Majú nižšiu gravírovaciu rýchlosť, preto sú vhodné pre začínajúcich podnikateľov a na malosériové a kusové zakázky.

Toto je naša ponuka CO2 laserov do 10 000EUR. Pokiaľ vás nejaký stroj zaujal alebo chcete viac informácii, napíšte nám na uhal@uhal.sk zo Slovenska alebo uhal@uhal.cz z Českej republiky. Radi vám pomôžeme pri vašej investícii.

No Comments Yet.

Leave a Reply