FLUX – laser pre hobby zákazníkov.

V tomto blogu Vám predstavíme zaujímavú novinku na trhu – lasery FLUX.
Sú to lasery výhradne určené pre hobby zákazníkov a domáce použitie, prípadne na výuku do škôl.  Sú konštruované, tak aby sa veľmi jednoducho ovládali a aby sa na nich dalo rýchlo naučiť pracovať. pri laserovej hlave majú zabudovanú HD kameru, ktora zosníma pracovnú plochu a vy si vašu grafiku ľahko umiestnite presne na požadované miesto, kde ju chcete gravírovať alebo rezať.
Pozrite si video ako tento laser fungujeČo to je vlastne FLUX laser z technického hľadiska ?

Konštrukčne je FLUX vlastne jednoduchá laserová gravírka, ktorá je konštruovaná tak, aby sa jednoduchšie ovládala ako bežné činske lasery a zároveň mala podobnú cenu ako lasery z Číny.  Myslím, že sa to tvorcom podarilo. Flux kúpite už pod 2000 Euro a je tak jednoduchý na ovládanie, že od rozbalenia po prvý projekt vám to bude trvat cca 30 minút. Pozrite si video 

Bezpečnosť FLUX
Laserový lúč je vlastne plameň a preto skriňa lasera musí byť odolná voči ohňu a teplu, lebo stále tu existuje možnost vznietenia kúskov materiálov, ktoré spadli pod rezaciu mriežku a pri rezaní akrylu by sa mohli vznietiť plyny, ktoré sa uvoľňujú pri rezaní hlavne keď je slabé, odsávanie. Požiar vo vnútri lasera je pomerne bežná vec aj keď laser obsluhuje skúsená obsluha.
Lasery Flux majú plechové kryty, ktoré sú dobre utesnené. Takže aj v prípade nejakého plameňa konštrukcia odolá.  Laser má sklenenú trubicu, ktorá je chladená vodou. Vodný systém je zabudovaný priamo v krabici lasera a je hermetický uzavretý, aby bola zaručená bezpečnosť. Lasery FLUX majú na zadnej strane zabudovaný odsávací ventilátor. Jeho výkon je však dosť nízky a keď režete drevo alebo akryl odporúčame pripojiť k laseru filtračnú jednotku, ktorú máme tiež v ponuke.
Lasery FLUX majú CE certifikát a bezpečnostné spínače na vrchných dvierkach, ak by niekto dvierka počas gravírovania otvoril tak laser sa zastaví a laserový lúč prestane páliť.
Týmito opatreniami spĺňajú lasery FLUX bezpečnostnú triedu Class1, teda ich kľudne môžte použivať aj napr. v kancelárii alebo doma.

2 Responses to "FLUX – laser pre hobby zákazníkov."

  1. Bc.Roman Gálik píše:

    Doby deň, mal by som zaujem o bližšie info a cenovú ponuku na FLUX – laser pre hobby zákazníkov.
    Ďakujem Gálik

Leave a Reply